Jak šel čas

Jmenuji se Kamil Pešťák a narodil jsem se v roce 1967 v Plzni.

Převážně šťastné dětské období jsem strávil mezi Šumavou, kde žila část naší rodiny, a sídlištěm Skvrňany v Plzni. Školní docházkou jsem se téměř doslova pročetl a můj prospěch podle toho také vypadal. Další vášní se časem stala hudba. Nedostupnost nosičů s tou správnou muzikou mě i přes vrozenou lenost naučila brnkat na otcovu kytaru. A sousedům na nervy. Úroveň slabá, ale mohl jsem nástroj využít ke skládání písniček. Dodnes se sám sobě obdivuji, protože talentu nebylo mnoho a bolelo to.

V pubertálním věku jsem absolvoval střední odborné vzdělání, získal výuční list , věnoval se rychlostní kanoistice a později hlavně horolezectví a lyžování. Snad to bylo právě toto prostředí a setkání s výraznými osobnostmi u táboráků a v hospodách, které mě přivedlo k pozdější tvorbě.

První písničku jsem dal do hromady někdy kolem roku 1985, tedy v osmnácti. Paradoxně se dodnes hraje. (Vadí nevadí – nahrál Darrell Standing v devadesátých letech).

Po vyučení a zkrácené vojenské službě těsně před rokem 1989 jsem zahájil kariéru folk-rockového písničkáře a k tomu provozoval devatero řemesel. Znáte to heslo, ne? Tak nějak to se mnou vypadalo. I s tou bídou jsem za ty léta procestoval kus světa, žil pár let na milované Šumavě, napsal asi 50 písňových textů, odehrál se skvělými lidmi a muzikanty stovky koncertů.

Po narození syna v roce 2000 jsem se vrátil do Plzně a po krátkém čase ukončil veřejné vystupování. Bylo toho dost. Nastal čas se trochu zklidnit a věnovat se rodině a sportu. Hlavně cyklistice a freeride lyžování. Stal jsem se také konečně počítačově gramotným, což značně ovlivnilo mojí další cestu. Přes své koníčky jsem se dostal k publikování a editování na sportovních serverech a video tvorbě. Mezi lety 2007 – 2011 jsem byl dvakrát na velmi inspirujících výletech za přáteli v kanadské Britské Columbii. Od té chvíle se začal projevovat silný tvůrčí přetlak, který v roce 2012 vyústil psaním prvního dobrodružného románu.

Po prvním vydání „Když se kruh uzavřel,“ které vyšlo v nejmenovaném vydavatelství a je vyprodáno, jsem se pustil do další tvorby. Vzhledem k tomu, že mi bylo trochu líto některých postav jen tak nakousnutých v úvodním příběhu, zvolil jsem formu volné série. Po čtyřech letech práce, kdy jsou na světě knížky tři, nastala fáze realizace. Zkušenosti z rok a půl dlouhým jednáním s různými nakladateli jsou tristní. Autor je vždy ten, který je prohrávající a v řetězci jako jediný nemá šanci na spravedlivou odměnu. Založení vlastní platformy „NO Stress Press“ bylo logickým vyústěním celé situace. Nákupem přímo z mého webu ušetříte a podpoříte mojí další tvůrčí činnost. Díky.

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura