Psát knihu znamená pustit se do dobrodružství

"Zpočátku je to hračka a zábava.
Potom se z ní stane milenka, dále pán a nakonec tyran.
Poslední stadium spočívá v tom, že právě když se chystáme smířit se svým otroctvím raději tu příšeru zabijeme a předhodíme ji publiku."

Winston Churchill

Tento citát mě uvízl v hlavě po dočtení knihy Martina Gilberta. Po nějaké době jsem hledal přesné znění ale na internetu jsem ho nenašel. Nezbylo než vzít znovu do rukou sedmi set stránkový výtisk a pustit se do něj. Byl to skvělý zážitek, dobrodružství které na počítači nikdy nezažijete. Nakonec jsem zvítězil a při tom se znovu začetl do mnoha pasáží mého oblíbeného autora. Došlo mi v té chvíli proč to vlastně všechno dělám.

Pocit když napíšete první větu zakončíte jí tečkou a víte že jste právě vstoupili do velké hry je neopakovatelný. Postupně Vás děj pohlcuje a přesně jak to napsal ten vážený, hazardní hráč s tlustým doutníkem, vysává, tyranizuje a občas bez dechu vyplivuje na bezútěšné, pusté pobřeží prázdnoty. Po několika dnech se s novým nadšením vrháte znovu do toho neklidného toku který s vámi po nějaké době dopluje k širokému ústí a klidné hladině. Je hotovo. Poslední tečka. Úleva, očekávání, nejistota a obavy. Dobrodružství skončilo, začíná práce.

Nikdy jsem neměl ambice psát intelektuální vysokou literaturu, ale miluji knihy které jsou zábavné dobrodružné s erotickým nábojem a přesto mají určitý historický a morální přesah. Rád to čtu.

Po svém písničkářském a textařském období jsem si uvědomil tu nedokonalost sdělení. Vepsat do krátkého a rytmickými frázemi svázaného formátu nějaký příběh je obtížná disciplína. Ti nejlepší to dokáží a já se před nimi skláním pokorně k zemi. Neumím to a tak mi zbyla k od ventilování tvůrčího přetlaku románová forma. Několik let rozhodování, sbírání inspirace a životních příběhů a potom jednoho dne zasednete a napíšete první větu zakončenou tečkou...

Přeji Vám Krásných zážitků a probdělých nocí u mých knížek. Budu se těšit na Vaše zpětné reakce.

Co se do vás vejde

 Co se do vas vejde titulkaDobrodružný román se špionážní zápletkou vám konečně odhalí skutečnou identitu tajemného „Profesora“ známého z předchozích příběhů. Děj knihy se odvíjí na pozadí skutečných událostí první a druhé světové války a proplétá se v druhé rovině s dramatickou zpravodajskou zápletkou během okupačního období v letech 68–69. Na zasněžené frontové linii v Dolomitech dojde v prosinci 1916 k obrovské tragédii. Ta způsobí mimo jiné osudové setkání krásné zdravotní sestry českého původu a rakouského důstojníka s naprosto rozdílným pohledem na svět. Následuje strhující příběh bratrů, kteří se ocitli na opačných stranách největšího válečnéhok onfliktu 20. století. Jejich činy a selhání se jim znovu jako bumerang vrací na konci 60. let a nepříjemně zasáhnou i do života nejmladšího člena této ideologiemi rozvrácené rodiny. To vše a ještě mnoho dalšího najdete v románu „Co se do vás vejde“, který je v pořadí třetí knihou autora.

 

V prodeji zde

Dobrodružný román se špionážní zápletkou vám konečně odhalí skutečnou identitu tajemného „Profesora“ známého z předchozích příběhů. Děj knihy se odvíjí na pozadí

skutečných událostí první a druhé světové války a proplétá se v druhé rovině s dramatickou zpravodajskou zápletkou během okupačního období v letech 68–69.

Na zasněžené frontové linii v Dolomitech dojde v prosinci 1916 k obrovské tragédii. Ta způsobí mimo jiné osudové setkání krásné zdravotní sestry českého původu a rakouského důstojníka s naprosto rozdílným pohledem na svět.

Následuje strhující příběh bratrů, kteří se ocitli na opačných stranách největšího válečného

konfliktu 20. století. Jejich činy a selhání se jim znovu jako bumerang vrací na konci 60. let

a nepříjemně zasáhnou i do života nejmladšího člena této ideologiemi rozvrácené rodiny.

To vše a ještě mnoho dalšího najdete v románu „Co se do vás vejde“, který je v pořadí třetí

knihou autora.

A nad tím vším je slunce

2 Slunce titul v5Je dobrodružný román z minulosti i téměř současnosti o horách, sobectví, lásce, nenávisti a pomstě. Není to občas úplně legrační, jak už to v životě bývá. V knize potkáte také starého známého „Profu“ ale celé je to úplně jiná historie. Na pozadí skutečných událostí se odehrávají v několika dějových rovinách příběhy kazašských horalů z období první i druhé světové války a jejich potomků. V devadesátých letech se shodou dramatických okolností jejich život protíná s osudem výpravy mladých horolezců z Československa. Co bude následovat? Vše se dozvíte v dobrodružném a erotickém románu. „Nad tím vším je slunce.“

V prodeji zde

Když se kruh uzavřel...

Kruh titulka Dobrodružný a erotický román na pomezí thrilleru a gangsterky se odehrává v nedávné minulosti a současnosti. Seznámíte se s českým rodákem hudebníkem a dobrodruhem Davidem, který se nechtěně zaplete do nebezpečných známostí s několika ženami v českém podnikatelsko - mafiánském prostředí devadesátých let. Společně s jeho přítelem „Profou“, vás při svém útěku provede dámskou ložnicí, podíváte se z vrcholků rakouských alpských velikánů a vkročíte do nitra kanadské divočiny. Stíny minulosti se k němu ale i po letech neustále stahují. „Když se kruh uzavřel…“ vás bude bavit až do poslední stránky a ranních hodin.

V PRODEJI ZDE