Psát knihu znamená pustit se do dobrodružství

"Zpočátku je to hračka a zábava.
Potom se z ní stane milenka, dále pán a nakonec tyran.
Poslední stadium spočívá v tom, že právě když se chystáme smířit se svým otroctvím raději tu příšeru zabijeme a předhodíme ji publiku."

Winston Churchill

Tento citát mě uvízl v hlavě po dočtení knihy Martina Gilberta. Po nějaké době jsem hledal přesné znění ale na internetu jsem ho nenašel. Nezbylo než vzít znovu do rukou sedmi set stránkový výtisk a pustit se do něj. Byl to skvělý zážitek, dobrodružství které na počítači nikdy nezažijete. Nakonec jsem zvítězil a při tom se znovu začetl do mnoha pasáží mého oblíbeného autora. Došlo mi v té chvíli proč to vlastně všechno dělám.

Pocit když napíšete první větu zakončíte jí tečkou a víte že jste právě vstoupili do velké hry je neopakovatelný. Postupně Vás děj pohlcuje a přesně jak to napsal ten vážený, hazardní hráč s tlustým doutníkem, vysává, tyranizuje a občas bez dechu vyplivuje na bezútěšné, pusté pobřeží prázdnoty. Po několika dnech se s novým nadšením vrháte znovu do toho neklidného toku který s vámi po nějaké době dopluje k širokému ústí a klidné hladině. Je hotovo. Poslední tečka. Úleva, očekávání, nejistota a obavy. Dobrodružství skončilo, začíná práce.

Nikdy jsem neměl ambice psát intelektuální vysokou literaturu, ale miluji knihy které jsou zábavné dobrodružné s erotickým nábojem a přesto mají určitý historický a morální přesah. Rád to čtu.

Po svém písničkářském a textařském období jsem si uvědomil tu nedokonalost sdělení. Vepsat do krátkého a rytmickými frázemi svázaného formátu nějaký příběh je obtížná disciplína. Ti nejlepší to dokáží a já se před nimi skláním pokorně k zemi. Neumím to a tak mi zbyla k od ventilování tvůrčího přetlaku románová forma. Několik let rozhodování, sbírání inspirace a životních příběhů a potom jednoho dne zasednete a napíšete první větu zakončenou tečkou...

Přeji Vám Krásných zážitků a probdělých nocí u mých knížek. Budu se těšit na Vaše zpětné reakce.

Následuj mne

nasleduj mneAutorův čtvrtý román, znovu v napínavém stylu a s detektivní zápletkou.

Veterán zahraničních misí Adam Lev řečený Leo se po ukončení psychiatrické léčby snaží vrátit do běžného života. Pokouší se kontaktovat kamaráda z gymnázia, který mu před časem nabízel práci. Neúspěšně. Osud zmizelého podnikatele a dobrodruha obestírá clona mlčení a nevraživosti. Při pátrání po něm se rozpoutá celá série dramatických událostí, během nichž čtenář postupně odhaluje i komplikovanou minulost hlavního hrdiny. Je to příběh lásky, nenávisti, přátelství i chladné manipulace, zneužívání a podvodných praktik dnešní doby. Zápletky se odehrávají na Šumavě, v Krkonoších, v Plzni, Praze a v rakouských Alpách.

Kniha byla vydána za finanční podpory Plzeňského kraje.

 

A nad tím vším je slunce

2 Slunce titul v5Je dobrodružný román z minulosti i téměř současnosti o horách, sobectví, lásce, nenávisti a pomstě. Není to občas úplně legrační, jak už to v životě bývá. V knize potkáte také starého známého „Profu“ ale celé je to úplně jiná historie. Na pozadí skutečných událostí se odehrávají v několika dějových rovinách příběhy kazašských horalů z období první i druhé světové války a jejich potomků. V devadesátých letech se shodou dramatických okolností jejich život protíná s osudem výpravy mladých horolezců z Československa. Co bude následovat? Vše se dozvíte v dobrodružném a erotickém románu. „Nad tím vším je slunce.“

 

Co se do vás vejde

 Co se do vas vejde titulkaDobrodružný román se špionážní zápletkou vám konečně odhalí skutečnou identitu tajemného „Profesora“ známého z předchozích příběhů. Děj knihy se odvíjí na pozadí skutečných událostí první a druhé světové války a proplétá se v druhé rovině s dramatickou zpravodajskou zápletkou během okupačního období v letech 68–69. Na zasněžené frontové linii v Dolomitech dojde v prosinci 1916 k obrovské tragédii. Ta způsobí mimo jiné osudové setkání krásné zdravotní sestry českého původu a rakouského důstojníka s naprosto rozdílným pohledem na svět. Následuje strhující příběh bratrů, kteří se ocitli na opačných stranách největšího válečnéhok onfliktu 20. století. Jejich činy a selhání se jim znovu jako bumerang vrací na konci 60. let a nepříjemně zasáhnou i do života nejmladšího člena této ideologiemi rozvrácené rodiny. To vše a ještě mnoho dalšího najdete v románu „Co se do vás vejde“, který je v pořadí třetí knihou autora.

 

Dobrodružný román se špionážní zápletkou vám konečně odhalí skutečnou identitu tajemného „Profesora“ známého z předchozích příběhů. Děj knihy se odvíjí na pozadí

skutečných událostí první a druhé světové války a proplétá se v druhé rovině s dramatickou zpravodajskou zápletkou během okupačního období v letech 68–69.

Na zasněžené frontové linii v Dolomitech dojde v prosinci 1916 k obrovské tragédii. Ta způsobí mimo jiné osudové setkání krásné zdravotní sestry českého původu a rakouského důstojníka s naprosto rozdílným pohledem na svět.

Následuje strhující příběh bratrů, kteří se ocitli na opačných stranách největšího válečného

konfliktu 20. století. Jejich činy a selhání se jim znovu jako bumerang vrací na konci 60. let

a nepříjemně zasáhnou i do života nejmladšího člena této ideologiemi rozvrácené rodiny.

To vše a ještě mnoho dalšího najdete v románu „Co se do vás vejde“, který je v pořadí třetí

knihou autora.

Když se kruh uzavřel...

Kruh titulka Dobrodružný a erotický román na pomezí thrilleru a gangsterky se odehrává v nedávné minulosti a současnosti. Seznámíte se s českým rodákem hudebníkem a dobrodruhem Davidem, který se nechtěně zaplete do nebezpečných známostí s několika ženami v českém podnikatelsko - mafiánském prostředí devadesátých let. Společně s jeho přítelem „Profou“, vás při svém útěku provede dámskou ložnicí, podíváte se z vrcholků rakouských alpských velikánů a vkročíte do nitra kanadské divočiny. Stíny minulosti se k němu ale i po letech neustále stahují. „Když se kruh uzavřel…“ vás bude bavit až do poslední stránky a ranních hodin.